hírek
Nemzeti kisebbségek és a kommunizmus elleni harc az EP-ben
Közlemény
Az Európai Parlament mostani hete gazdag volt nemzeti kisebbségi, valamint a kommunizmus alóli felszabadulás történetének vonatkozásában.
Tőkés László az EB-hez fordult
Tőkés László EP-képviselő 2008. október 13-án írásban intézett elsőbbséget élvező kérdést az Európai Bizottsághoz a felvidéki magyarellenes megmozdulások tárgyában. Az európai szabályok szerint e kérdésre az Európai Bizottságnak legtöbb három héten belül kell választ adnia.
Az EFA a felvidéki magyarságért
A szlovák kormány kisebbségi politikájának figyelésére kérte fel az Európai Bizottságot az Európai Parlamentben a Zöldekkel közös frakciót alkotó Európai Szabad Szövetség (EFA) hétfőn, 2008. október 13-án. Az állásfoglalás szövegét mellékeljük.
A felvidéki magyarok védelmében az EP-ben
Közlemény
Szlovákia budapesti nagykövetét múlt héten a külügyminisztériumba kérette Göncz Kinga miniszterasszony. Szeptember folyamán az Európai Szocialista Párt tényfeltáró küldöttsége tett helyszíni látogatást Tabajdi Csaba EP-képviselő részvételével, és fejezte ki aggodalmát a szlovákiai magyarság helyzetének megromlása miatt. Tegnapelőtt Szili Katalin országgyűlési elnök hívta fel a figyelmét Hans Gert Pöttering EP-elnöknek a Szlovákiában elharapózott magyarellenességre. Aznap délután a hazai és határon túli magyar EP-képviselőkkel rendezett találkozón vitatták meg a Kárpát-Medencei Magyar Képviselők Fórumát, Magyarországot és a Magyar Koalíció Pártjának elnökét, Csáky Pál parlamenti képviselőt ért nemtelen támadásokat.
Gál Kinga az Év képviselője az EP-ben
Az Európai Parlament tevékenységével és európai ügyekkel foglalkozó szaklap, a The Parliament Magazine immár negyedízben osztotta ki szerdán este Brüsszelben Az Év Képviselője címet az európai parlamenti szakbizottság tárgy- és munkakörében kiemelkedő – egyéni – teljesítményt felmutató képviselőknek. Az EP tizenöt bizottságának három-három jelöltje közül kerülnek ki évenként a kitüntettetek.
Az egyházi titkosszolgálati múlt átvilágításáról
K Ö Z L E M É N Y
Az egyházi titkosszolgálati múlt átvilágítása rendjén, hosszú hónapok után visszatérvén az „AVRAM” és a „HERMAN” fedőnév alatt szereplő, volt királyhágómelléki kollaboráns lelkipásztorok esetére, a következőket hozzuk nyilvánosságra:
1. „AVRAM” alias Kovács Imre, volt paptamási lelkész a Bihari Napló 2008. május 10-i számában közzétett válasznyilatkozatában (1. számú melléklet) hazug és önsajnáltató módon, szemrebbenés nélkül letagadta besúgói múltját.
Tőkés László felhívása az erőszak elleni összefogásért
Összefogás az erőszak ellen
Kaposvárott, 2008. október 11-én (szombaton) 10 órai kezdéssel a Klebelsberg Középiskolai Kollégiumban a IV. Klebelsberg Pedagógiai Nap keretében konferenciára került sor „Tradíciók, avagy a tanítás jó hírének és hagyományának megőrzése a XXI. század magyar oktatásában!” címmel.
Magyarok Brüsszelben
Közlemény
Tőkés László európai parlamenti képviselő tegnap magyarországi látogató-csoportokkal találkozott az Európai Parlament brüsszeli központjában. Schmitt Pálnak, az EP magyarországi néppárti delegációja elnökének meghívására egy budapesti, II. kerületi polgári utazócsoport, míg Becsey Zsolt néppárti EP-képviselővendégeiként dél-alföldi választói körzetének küldöttei látogattak az egyesült Európa fővárosába.
Nők és spiritualitás
Közlemény
Az Európai Parlament Kulturális és Oktatási Bizottságában 2008. október 7-én rendhagyó közmeghallgatásra került sor a Nők és spiritualitás tárgykörében. A Bizottság felkérésére, a Néppárti Frakció benevezésére Altana Filos németországi görög jogásznő, a Zöldek /Európai Szabad Szövetség Frakciójának felkérésére pedig Hermán Mostert Hannie, a hollandiai Christen Unie párt munkatársa tartottak előadást.
Közös fellépést sürget Tőkés László a felvidéki magyarság védelmében
Közlemény
Szili Katalin, a Magyar Országgyűlés elnöke szerteágazó brüsszeli látogatása alkalmából közös találkozóra hívta meg az ott tevékenykedő − anyaországi és határon túli − magyar európai parlamenti képviselőket. A megbeszélésen részt vettek és felszólaltak Szájer József néppárti, Tabajdi Csaba szocialista és Szent-Iványi István liberális delegációvezetők.