2025. január 9. csütörtök
Új esztendei találkozó – jókívánságokkal
Évindító, új évet köszöntő találkozó helyszíne volt 2025. január 9-én az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnökének nagyváradi hivatala.
Előbb Török Sándor irodavezető, az EMNT Bihar megyei elnöke üdvözölte a megjelenteket, elsődlegesen is Tőkés László püspököt, a társadalmi szervezet alapító elnökét, valamint közvetlen munkatársait és több régi küzdőtársát. Némiképp nosztalgikus hangon méltatta magát a tényt, hogy a 2024-es évtől elköszönve elmondhatjuk: megvagyunk, még vagyunk.


A megjelenteket a püspök áthallásos ige idézésével köszöntötte: „Ímé, mily jó és mily gyönyörűséges, amikor együtt lakoznak az atyafiak!” (Zsolt 133,1), emlékeztetve, hogy ez az etika és az esztétika bibliai kulcsmondata, és nemcsak a testvéri egyetértés áldásáról szól, hanem az Atya fiainak közösségéről is az Isten–Haza–Család hármas egységében. Röviden szólt az elmúlt időszakban tapasztalt elbátortalanító körülményekről, Kárpát-honi és nemzetközi viszonylatban, rámutatott az objektív nehézségekre, de magunk gyengeségeire is. Erdélyi magyarságunk fogyásának – mint elsőrendű gondnak – sokrétű okai előszámolhatók ugyan, de a hiányzók, mindazok, akik eltávoztak, elköltöztek, kivándoroltak, azok szegényítenek meg bennünket, mondta Tőkés László. Az elszánt reménykedés hangján szólva mégis arra biztatott, hogy a küzdelmet a világ minden gonoszságával és rútságával fel kell venni, mégpedig az atyafiak közösségének erejével, egyházainkkal és a nemzettel való szövetségben. Új esztendei jókívánságait átadva kérte a jelenlévőket, hogy közvetítsék azokat szeretteik, barátaik, ismerőseik, közösségeik irányába.
Szilágyi Zsolt, a püspök régi harcostársa, az Erdélyi Magyar Szövetség kül-és nemzetpolitikusa is megosztotta gondolatait és jókívánságait ez alkalommal, az Európában tapasztalható folyamatokról és csapásirányokról, az erdélyi magyarság autonómiaügyéről, a romániai helyzetről – amely ország láthatóan a nagyhatalmak egyfajta felvonulási és kísérleti terepévé vált –, elégtétellel állapítva meg, hogy „normálisak maradtunk az abnormalitás évadjaiban is”.
A találkozó kötetlen eszmecserével és új évi koccintással folytatódott.
hírek
2026. június 11. csütörtök
Ülésezett az EMNT országos elnöksége
2026. június 10. szerda
Igehirdetés Trianon emléknapja alkalmából
2026. június 8. hétfő
Tanévzáró a PKE-n
2026. június 8. hétfő
Trianontól a határokon átívelő nemzetegyesítésig
2026. június 6. szombat
Tőkés László Lakiteleken és Tiszakécskén
2026. május 24. vasárnap
Eltemették dr. Csapó I. Józsefet
2026. május 17. vasárnap
Átadták a Wagner Nándor-díjakat a PKE-n
2026. május 17. vasárnap
Kiállás az az apát mellett
2026. május 12. kedd
Közlemény – felszólítás
2026. május 8. péntek
PKE: az egyetem napja, díjazásokkal












