2025. február 2. vasárnap
Beiktatták az Erdélyi Református Egyházkerület új püspökét
A kolozsvári Farkas utcai református templomban ünnepi közgyűlés keretében szentelték fel 2025. február 1-jén Kolumbán Vilmos Józsefet, az Erdélyi Református Egyházkerület decemberi közgyűlésén megválasztott püspököt.
Az alkalmon Steinbach József, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke hirdette Isten igéjét a 133. zsoltár alapján. A közgyűlésen az új püspök eskütétele után az újonnan választott egyházkerületi tisztségviselők tették le az esküt, majd a Magyar Református Egyház Generális Konventjének püspökei és az Erdélyi Református Egyházkerület 15 esperese áldották meg a beiktatott elöljárót, aki ezt követően az 1Kor 3,11 alapján hirdetett igét.

Kató Béla előző püspök után egyházi és világi elöljárók, meghívottak, küldöttek köszöntései következtek. A magyar államot a köztársasági elnök és egy államtitkár, a román államot csak egy államtitkár képviselte az eseményen.
Kolumbán Vilmos József püspök a köszöntőbeszédek után emlékeztetett: tizenkét évente van a református egyházban püspökszentelő istentisztelet, s egy ilyen alkalom nem egy emberről, hanem rólunk, az erdélyi reformátusokról, a kereszténységről, de a református kereszténység egységéről is szól.
A püspökszentelő ünnepi közgyűlésen meghívottként részt vett Tőkés László, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnöke is, aki közel két évtizeden át állt püspökként a Királyhágómelléki Református Egyházkerület élén.


Kató Béla előző püspök után egyházi és világi elöljárók, meghívottak, küldöttek köszöntései következtek. A magyar államot a köztársasági elnök és egy államtitkár, a román államot csak egy államtitkár képviselte az eseményen.
Kolumbán Vilmos József püspök a köszöntőbeszédek után emlékeztetett: tizenkét évente van a református egyházban püspökszentelő istentisztelet, s egy ilyen alkalom nem egy emberről, hanem rólunk, az erdélyi reformátusokról, a kereszténységről, de a református kereszténység egységéről is szól.
A püspökszentelő ünnepi közgyűlésen meghívottként részt vett Tőkés László, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnöke is, aki közel két évtizeden át állt püspökként a Királyhágómelléki Református Egyházkerület élén.

hírek
2026. június 11. csütörtök
Ülésezett az EMNT országos elnöksége
2026. június 10. szerda
Igehirdetés Trianon emléknapja alkalmából
2026. június 8. hétfő
Tanévzáró a PKE-n
2026. június 8. hétfő
Trianontól a határokon átívelő nemzetegyesítésig
2026. június 6. szombat
Tőkés László Lakiteleken és Tiszakécskén
2026. május 24. vasárnap
Eltemették dr. Csapó I. Józsefet
2026. május 17. vasárnap
Átadták a Wagner Nándor-díjakat a PKE-n
2026. május 17. vasárnap
Kiállás az az apát mellett
2026. május 12. kedd
Közlemény – felszólítás
2026. május 8. péntek
PKE: az egyetem napja, díjazásokkal












